Mainostoimisto Kirnauskis 2.0 | Helsinki

Ensi kesän katseenkääntäjä on nyt täällä 28.10.2010

Syyskuun lopulla Konekesko julkisti ensi kesän puhutuimman veneuutuuden: Yamarin Crossin. Ensimmäiset alumiinirunkoiset Yamarin-mallit.

Uuden venemallin lanseerauksen suunnittelu alkoi vauhdilla heti kesälomien jälkeen. Mutta kun oikea väylä oli valittu, niin loppu menikin mukavassa plaanissa. Pian veneellä oli Kirnauskis 2.0:n suunnittelema nimi, logo ja kansainvälinen lanseerauskonsepti.

Salainen veneprojekti näki päivänvalon ensimmäistä kertaa jälleenmyyjien kokouksessa ja pian veneen kuvauksissa Sipoossa ja Söderskärin majakalla. Ulkopuolisia ei eksynyt paikalle, joten salaisuus säilyi kansainväliseen lehdistötilaisuuteen sekä kampanjasivun julkaisuun asti.

Uusi Yamarin Cross sai huikean huomion. Keskustelupalstoilla alkoi välitön kuhina, kampanjasivut keräsivät nopeasti kiinnostuneita ja ensimmäiset veneet oli myyty pelkkien kuvien perusteella. Kaikki tämä jo ennen varsinaista lanseerauskampanjaa, joka venekaupan luonteesta johtuen starttaa myöhemmin.

Sekin luonnollisesti Kirnauskis 2.0:n suunnittelemana.

Tämän jutun kirjoitti .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Kirnauskis

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Aiemmat artikkelit:
Uusi digiosaaja tuli taloon Kirnauskis
Kirnauskis rekrytoi: luova johtaja ja copy Kirnauskis
Kirnauskis kaatoi kulissit Big Brotherin menestyslanseerauksessa Kirnauskis
Verkkokaupan tila Suomessa 2010 Juha-Petteri Kukkonen
Halva aloitti yhteistyön Kirnauskis 2.0:n kanssa Kirnauskis

Kiinnostuitko? Ota meihin yhteyttä.